• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Zorganizowanie imprezy wielu osobom może wydawać się zadaniem bardzo trudnym, które jest wręcz przerażające i budzące lęk. Wydanie przyjęcia z okazji chrztu, komunii, urodzin, rocznicy ślubu czy wesela faktycznie z pozoru może wydawać się ogromnym wyzwaniem. Warto jednak pamiętać, że strach ma wielkie oczy. Organizacja imprezy okolicznościowej wcale nie jest tak trudna, na jaką w pierwszym momencie wygląda.

Aby zorganizować udane przyjęcie okolicznościowe należy ułożyć odpowiedni plan, bez którego nie ma nawet sensu podejmować żadnych kroków i decyzji. Na samym początku należy stworzyć wstępny zarys przyszłej imprezy okolicznościowej – jej przebiegu, liczby gości, miejsca i menu. Aspekt ten jest niezwykle istotny, ponieważ dzięki temu organizatorzy będą świadomi swoich potrzeb i oczekiwań. Wówczas znalezienie lokalu będzie o wiele łatwiejsze i zarazem też szybsze.

Udana impreza okolicznościowa – dlaczego lokalizacja ma aż takie znaczenie?

Lokalizacja w przypadku imprezy okolicznościowej jest bez wątpienia najważniejsza. Wybór miejsca powinien być determinowany przede wszystkim przez wzgląd logistyczny. Lokal powinien znajdować się bowiem w miejscu, do którego jest “łatwy i dogodny dojazd”. “Jest to oczywiście pojęcie względne, które uzależnione jest od rodzaju imprezy.

W przypadku organizacji przyjęcia z okazji chrztu, komunii bądź ślubu lokal powinien znajdować się niedaleko kościoła, w którym odbywa się dana uroczystość – najlepiej w obrębie kilku kilometrów. Nieco inaczej wygląda to w przypadku innych przyjęć, np. z okazji urodzin. Wówczas miejsce imprezy nie jest tak mocno uzależnione od względów logistycznych.

Warto jednak pamiętać, aby lokal znajdował się w pobliżu miasta, z którego przyjedzie większość zaproszonych gości. Widać zatem, że najważniejszym wyznacznikiem udanej imprezy jest miejsce, jednak nie można zapominać o innych, równie istotnych kwestiach – menu i atrakcjach.

Kilka słów o doborze menu i atrakcji

Na wszystkich imprezach okolicznościowych, bez względu na okazję, bezwzględnie musi być pyszne jedzenie. Dobór odpowiedniego menu jest bowiem gwarancją udanego przyjęcia. Ważne, aby potrawy serwowane na imprezie były dopasowane do charakteru i stylu imprezy. Istotne również, aby menu było różnorodne – wówczas ryzyko, że serwowane jedzenie nie trafi w gusta gości jest naprawdę bardzo znikome.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór lokalu, który specjalizuje się w kuchni polskiej – potrawy te lubiane są niemalże przez wszystkich Polaków, zarówno małych i dużych. Warto również pamiętać, że przed ustaleniem menu należy uwzględnić tych gości, którzy są wegetarianami, weganami lub cierpią na nietolerancje pokarmowe.

Na każdej imprezie okolicznościowej powinny być również atrakcje. Na uwadze należy mieć przede wszystkim najmłodszych gości, którzy najczęściej narzekają na nudę. Doskonałym rozwiązaniem jest wynajęcie animatora, który będzie czuwał nad dziećmi i zagwarantuje im wiele zabaw. Do atrakcji, które na pewno spodobają się najmłodszym można zaliczyć: malowanie twarzy, dmuchany zamek, plac zabaw, jak i różnego rodzaju gry zespołowe.

Noclegi dla gości – o czym należy pamiętać?

Niektóre imprezy okolicznościowe potrafią trwać nawet do białego rana – tyczy się to przede wszystkim przyjęć weselnych lub urodzinowych. W przypadku tego typu okazji, kluczem do udanej imprezy jest znalezienie komfortowego noclegu. Goście po zabawie często marzą tylko o tym, aby iść spać i wypocząć po całonocnych hulankach.

Przy organizacji wesela lub urodzin, warto wybrać lokal, który oferuje nie tylko kompleksową pomoc w organizacji imprez okolicznościowych, ale też miejsca noclegowe. Najczęściej taką ofertę posiadają hotele, które  dysponuje zarówno pokojami gościnnymi, salami balowymi, jak i restauracją.

Jasek Premium to ekskluzywny i luksusowy hotel we Wrocławiu, który znajduje się na ul. Sułowskiej – niedaleko AOW i drogi S5. Hotel Jasek zajmuje się profesjonalnym planowaniem przyjęć, takich jak: chrzciny, komunie, wesela czy urodziny. W hotelu znajduje się restauracja, prowadzona przez bardzo utalentowanego szefa kuchni, który specjalizuje się w daniach kuchni polskiej. Jasek oferuje również pokoje, które wykończone są w standardzie hotelu 3*. Hotele we Wrocławiu, bez wątpienia zachęcają swoją lokalizacją i wysokim standardem organizacji udanej imprezy okolicznościowej.

Kategoria: Organizacja Wesela
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne