• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

 W obecnych czasach można zaobserwować zwiększoną ilość rozwodów, a co za tym idzie coraz częściej małżonkowie potrzebują fachowej pomocy prawnej. Z tego względu adwokat świadczący usługi z zakresu prawa cywilnego (w skład którego wchodzi prawo rodzinne) na brak zajęć narzekać nie może.

Wynajmij adwokata, jeśli chcesz przejść gładko przez rozwód

Proces rozwodowy do przyjemnych nie należy, ani dla małżonków, a tym bardziej dla ich dzieci, dlatego tak ważna jest fachowa pomoc adwokata, który nie tylko udzieli cennych rad i wskazówek, ale i będzie wsparciem w tym trudnym okresie. Przed złożeniem pozwu rozwodowego dobrze byłoby wpierw umówić się na spotkanie z adwokatem, który zdecydował się poprowadzić sprawę i zadać mu jak najwięcej pytań. Między innym można spytać się o przebieg rozwodu, o alimenty (kiedy orzekana jest ich wysokość i czy możliwy jest równoległy proces dotyczący ich przyznania), w jaki sposób rozwiązywana jest sprawa opieki nad potomstwem. Dobrze byłoby, gdyby adwokat przedstawił punkt za punktem, jak proces rozwodowy wygląda; osoby składające pozew rozwodowy nie posiadają bowiem wiedzy na ten temat i z tego powodu na sali sądowej niejednokrotnie może dojść do nieprzyjemnych i bardzo krępujących sytuacji, na które małżonkowie nie byli przygotowani.

Przede wszystkim warto zadbać o alimenty

Adwokat koniecznie musi małżonkom uświadomić, że nie jest najważniejsza wysokość alimentów oraz podział majątku, ale przede wszystkim dobro dzieci i to właśnie ich dobrem zawsze kieruje się sąd. Z tego właśnie względu orzeczenie rozwodu przez sąd nie jest możliwe, jeśli na skutek rozpadu małżeństwa mogłyby ucierpieć małe dzieci. Bardzo często małżonkowie mogą zostać poproszeni o przeprowadzenie mediacji, która ma na celu przede wszystkim ratowanie związku małżeńskiego. W przypadku jednak, gdy mediacja nie przyniosła efektu, może ona pomóc w dojściu do porozumienia między małżonkami na temat opieki na dziećmi, podziałem majątku, alimentami. Wymiar sprawiedliwości może także wstrzymać sprawę rozwodową, jeśli uzna, że jest szansa pojednania małżonków – w kancelarii adwokackiej Łabentowicz dowiesz się więcej w tym zakresi.

Podział majątku przed sądem

Jeśli jednak porozumienia nie uda się osiągnąć, zarówno po przeprowadzonych postępowaniach mediacyjnych, ale również sąd nie dostrzegł woli pojednania podczas całego procesu rozwodowego i zapada wyrok orzekający rozwód, sędzia najczęściej równocześnie wydaje orzeczenia o innych kwestiach. Do nich zaliczają się wspomniane wcześniej sprawy dotyczące przyznanej opieki nad potomstwem lub ograniczenia władzy rodzicielskiej, alimentów (zarówno na dziecko, ale także bardzo często na drugiego współmałżonka) oraz podziału majątku.

Jak uzyskać alimenty Może dojść do sytuacji, w której sąd orzeknie o sposobie wspólnego użytkowania z domu, który należy do obojga zainteresowanych. Jednak w przypadku karygodnego zachowania jednego z petentów, które całkowicie uniemożliwia współegzystowanie, wymiar sprawiedliwości może wydać nakaz eksmisji kłopotliwego eksmałżonka. Oczywiście po wydanym wyroku można się od niego odwoływać. W takiej sytuacji sprawę przejmuje sąd apelacyjny. Jeśli jednak żadna ze stron nie złoży apelacji, wówczas po upływie dwóch tygodni wyrok orzekający rozwód staje się prawomocny.

Kategoria: Po ślubie
Słowa Kluczowe: , ,

Comments are closed.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne