• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Podróż poślubna powinna być wyjątkowym wyjazdem, który zapamiętacie do końca życia i przywieziecie z niego mnóstwo wrażeń. Jak jednak wybrać miejsce najlepsze na wyjazd? Jeśli interesują was mniej europejskie klimaty, koniecznie rozważcie podróż do Namibii. Warto, dlatego, że dobrze rozplanowany wyjazd będzie czymś, co na długie lata pozostanie w waszej pamięci.

Namibia – dlaczego warto?

Namibia kryje w sobie wiele niezwykłych miejsc. Jest to idealny pomysł na wyjazd dla osób ciekawych świata, pięknych widoków i otwartych na nowe doświadczenia. Tutaj tradycja zderza się z rzeczywistością, nowoczesne miasta rodem z Ameryki koegzystują z wyludnionymi kanionami, a piękno napotkanych zwierząt nie pozwala oderwać od nich oczu. Poniżej przykłady miejsc, które koniecznie należy zobaczyć podczas pamiętnej podróży poślubnej.

Miejsca, które warto odwiedzić podczas podróży poślubnej w Namibii

podróż poślubna w namibii

Miasteczko Opuwo

Jest to niezwykle specyficzne miejsce, na które na pewno warto zarezerwować sobie czas. Wygląd miasteczka być może sam w sobie nie jest szczególny, lecz wystarczy przyjrzeć się panującej tam kulturze. Ubrani w klasyczny, europejski sposób ludzie przemieszani są z mieszkańcami plemienia Himba, którzy wciąż reprezentują swoim wyglądem dawne obyczaje – nagi biust, włosy w glinianych warkoczach i kuse, niewiele zakrywające ubrania ze skóry oraz typowa dla członków plemienia biżuteria. Styl ubioru tamtejszych kobiet, nieco bardziej zakrywający ciało, bywa również niesłychanie barwny i przykuwający uwagę. Wybierając się do Opuwo, koniecznie zadbajcie o dobry nocleg. Godnym uwagi miejscem będzie Opuwo Country Lodge.

Wodospady Epupa

Miejsce szalenie warte uwagi. Jeśli cenicie sobie urokliwe widoki, jakie trudno spotkać gdziekolwiek indziej, koniecznie pojedźcie w to miejsce. Uwaga: to nie jest miejsce przygotowane pod turystów, zatem nie spodziewajcie się zbytnich udogodnień. Niedaleko wodospadów można liczyć na kemping, na którym zaśniecie przy akompaniamencie szumu wody. Trudno o bardziej romantyczne miejsce, szczególnie o wschodzie lub zachodzie słońca.

Wioska plemienia Himba

Interesuje Was odkrywanie odmiennych kultur? W takim razie koniecznie zajrzyjcie do wioski zamieszkanej przez Himba – plemienia, które wciąż żyje w rytmie zgodnym z naturą. Nie obawiajcie się komercji i sztucznych pokazów – tutaj życie toczy się swoim własnym rytmem. Mieszkańcy są otwarci na przybyłych, pamiętajcie jednak, by postarać się o dobrego przewodnika. Jego obecność będzie wprost nieoceniona.

Góry Rostock

Kolejna gratka dla miłośników obcowania z naturą. Trudno tu spotkać ludzi, za to z łatwością napotkamy liczne gatunki zwierząt. Występują tu zebry, oryksy, strusie i antylopy. Noclegi odbywają się na kempingach, z których można do woli podziwiać niezwykle piękne góry. W poszukiwaniu śladów prastarych kultur warto zajrzeć do Twyfelfontein – są to skały, na których można odkryć rysunki o pochodzeniu prehistorycznym.

Walvis Bay

Są to miejsca nieco bliższe współczesnej cywilizacji niż większość opisanych wyżej. Można się wręcz zdziwić, dlatego że nowoczesne budynki niczym w sumie nie różnią się od tych w Europie. Występują tu liczne, piękne promenady i klimatyczne restauracje na palach, w których zjecie wyjątkowo smaczne dania.

Jeśli zaś chodzi o ofertę noclegową, godnym polecenia miejscem jest Blue Whale Hotel, w którym możecie liczyć na liczne udogodnienia, takie jak dostęp do basenu, baru, czy też do dobrego wi-fi. W cenie noclegu jest także parking oraz śniadanie.

W poszukiwaniu dobrego biura podróży, które pomoże Wam zorganizować wycieczkę do Namibii, koniecznie zajrzyjcie na stronę namibia.com.pl i dobierzcie najlepszą dla siebie ofertę!

Kategoria: Podróże Poślubne
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne