• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Wesele marzeń to pragnienie każdej młodej pary, w końcu ma to być najpiękniejszy i najważniejszy dzień życia państwa młodych, który pozostanie na zawsze nie tylko w ich  pamięci, ale również gości. Warto więc zadać sobie więcej trudu nad jego przygotowaniem, między innymi menu, wśród którego słodkości zajmują jedno z czołowych miejsc. Przeczytaj artykuł, aby zasięgnąć praktycznych rad odnośnie słodkich wypieków!

Tort to podstawa!

Kluczowym momentem po weselnym obiedzie jest podanie tortu weselnego. Obiekty weselne oferują torty i ciasta w cenie przyjęcia, ale czasami trzeba  zamówić je we własnym zakresie. Standardowo liczy się jedną blachę ciasta na dziesięciu gości. Wtedy mamy wyobrażenie, ile słodkości musimy zamówić nie tylko ciast, ale również ciasteczek, babeczek, mini deserów. Wybierając weselny tort, należy pamiętać podczas rozmowy z cukiernikiem o pokazaniu przez niego portfolio, dzięki któremu ocenicie wyroby pod względem wizualnym, estetycznym i czy zaspokajają wasze gusta i wyobrażenia o weselnym torcie. Ważna jest również możliwość degustacji próbek tortów i możliwość przedstawienia cukiernikowi własnych pomysłów, które uwzględni on przy przygotowaniu wypieku. Należy również ustalić opcje dostawy do weselnej sali i czy jest to usługa płatna osobno, poza ceną wypieku. We wstępnej rozmowie uwzględnić trzeba termin zamówienia, ponieważ niektóre cukiernie mają sztywno wyznaczony okres na upieczenie tortu i jeśli zamawiamy zbyt późno, nie zostanie ono przyjęte. Wszystkie ustalenia dotyczące tortu weselnego, jego poziomów, smaku, dekoracji, daty, godziny i miejsca dostarczenia oraz jego ceny najlepiej spisać na kartce potwierdzonej podpisami, aby uniknąć nieporozumień.

Tradycja podawania tortu weselnego

tort weselny z babeczkami

Podkład pod tort z warszawskiej hurtowni EKOPAK zapewni stabilność oraz estetyczny wygląd najważniejszemu z wypieków na weselu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu.

Bardzo ważny jest moment wniesienia tortu, dlatego powinien być podkreślony przez zespół weselny lub DJ-a. Pierwszy kawałek krojony przez parę młodą podaje pan młody pannie młodej, a następnie ona jemu. Resztę tortu serwuje obsługa gościom. Należy pamiętać, żeby tort został umieszczony na podkładzie cukierniczym przeznaczonym dla tortów piętrowych. Zgodnie z tradycją górna jego część powinna być zabrana przez państwa młodych, umieszczona w zamrażarce i zjedzona w pierwszą rocznicę ślubu. Ot i taka tradycja. Dla urozmaicenia można świeczki zastąpić fontanną tortową. Do dobrego zwyczaju należy obdarowanie słodkościami gości weselnych. Do tego przydadzą się kartonowe pudełka weselne, w których w sposób piękny i estetyczny będziemy mogli umieścić ciasta. Pudełko automatycznie składa się do odpowiedniego kształtu, nie wymaga klejenia ani dodatkowego zginania. W komplecie znajduje się dodatkowa wkładka usztywniająca dno i ułatwiająca umieszczenie ciast w koszyczku.

Co podać oprócz tortu?

Alternatywą dla tortu weselnego mogą być modne ostatnio mini torciki lub babeczki, które rozdaje się gościom, a sam tort niewielkich rozmiarów jest głównie po to, aby państwo młodzi mogli go pokroić. Wokół tortu układa się wtedy niewielkie torciki lub babeczki, które można umieścić w gustownych kartonowych papilotkach przeznaczonych  do pieczenia lub ekspozycji słodkości.

Atrakcją przyjęcia weselnego będzie na pewno fontanna czekoladowa, która wyglądem nie różni się od zwykłej, ale zamiast wody wypływa czekolada, w której możemy zanurzać owoce, na przykład truskawki, winogrona, banany, kiwi, borówki, maliny, jabłka lub ciasteczka, pianki, herbatniki. Dzięki czekoladzie, która powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, goście poczują się uszczęśliwieni. Fontannę można wypożyczyć, cena zależy od jej wielkości.

Coraz większą popularnością cieszą się słodkie stoły. To pięknie zaaranżowane stoły z malutkimi kawałkami ciasta umieszczonymi na talerzykach lub kartonowych  podkładkach. Im bardziej różnorodne ciasta, tym lepiej Mogą się tam znaleźć: mini torciki, desery w kubeczkach, muffinki, małe ciasteczka na patyku oblane czekoladą, koktajle z rurką, lemoniada w małych buteleczkach, kremy w małych pojemnikach, makaroniki, ptysie, eklerki, pączki, bezy, pianki i wiele innych. Ważne jest, by słodkości komponowały się ze sobą kolorystycznie i tworzyły jeden spójny, harmonijny obraz. Wesele to wyjątkowe wydarzenie dla młodej pary, odpowiednio dobrane menu, a w tym i słodkości przyczynią się do dobrego samopoczucia gości i wyśmienitej zabawy.

Kategoria: Menu ślubne
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne