• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Na ogół, wybierając salę weselną, bierzemy pod uwagę głównie wystrój i cenę. Są to oczywiście dosyć ważne kryteria, lecz jak się okazuje, niejedyne. Na co zatem zwracamy uwagę, by się nie rozczarować? Poniżej przykładowa lista rzeczy, którymi warto się zainteresować, zanim wybierzecie ostatecznie salę weselną.

Możliwość noclegu

Nawet jeśli założymy, że możecie przenocować cześć gości w waszym domu, i tak konieczne może być zarezerwowanie kilku pokoi, z których będzie można skorzystać w nieoczekiwanych sytuacjach, a takie się na weselach zdarzają dosyć często. Dlatego, niezależnie od sytuacji, bądźmy przygotowani na udostępnienie gościom kilku pokoi – nawet tym, którzy deklarowali, że nocleg nie jest im potrzebny.

Wygodny dojazd

Na ogół przekonujemy się o tym dopiero po zarezerwowaniu sali – jeszcze przed weselem trzeba czasem pojawić się na sali, celem uzgodnienia niektórych szczegółów, zatem staramy się, by sala była w miarę blisko naszego miejsca zamieszkania, aby uniknąć niedogodności. Sprawdzamy również parking – najlepiej jeśli wybierzemy parking duży, ogrodzony i strzeżony.

Ilość gości

Zapraszając np. 200 osób, nie możemy założyć, że pojawią się wszyscy – taka sytuacja zdarza się raczej rzadko, zwłaszcza jeśli część osób zapraszamy tylko dlatego, że tak wypada (i w duchu modlimy się, żeby nie przyszły…). Optymalnym założeniem jest, że gości będzie ok. 20% mniej, niż założyliśmy. Unikniemy dzięki temu wynajmowania zbyt dużej sali, w której część miejsc po prostu się zmarnuje. Zapytajcie, czy jest jakiś minimalny próg gości, za których należy uiścić opłatę i jaka jest maksymalna ilość osób, które zmieszczą się w sali.

Przemyślcie wasz budżet

Oczywiście, że marzycie o wyjątkowym ślubie, czasem jednak trzeba trochę zejść na ziemię i przeliczyć wydatki. Zapoznajcie się dokładnie z cenami za poszczególne warianty menu, jakie oferuje wybrana przez was sala. Dowiedzcie się, czy jest możliwość zmieniania potraw i czy w danej sali weselnej nie pobiera się dodatkowych opłat np. za polewanie gościom alkoholu.

Sala weselna okolice Warszawy

Jak sprawdzić menu?

Niektóre miejsca oferują tzw. menu testowe, w ramach którego możecie skosztować potraw weselnych przed imprezą. Możecie też udać się do upatrzonego lokalu jako zwykli goście i ocenić jakość potraw, poziom obsługi itd. Wszystko to pomoże Wam podjąć ostateczną decyzję. Sprawdźmy, czy jest możliwość dopasowania menu do szczególnych potrzeb niektórych gości – czy są potrawy wegańskie, wegetariańskie lub bezglutenowe. 

Dostęp do ogrodu

Najwięcej wesel organizowanych jest w sezonie letnim i wiosennym, co raczej nie dziwi, obowiązkowo zatem sprawdźcie, czy jest możliwość dostępu do ogrodu, choćby małego. Da on możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem i chwili odpoczynku przed dalszą zabawą.

Miejsce do zabawy dla dzieci

Jeśli nie zdecydowaliście, że przyjęcie odbędzie się bez dzieci, warto zadbać o coś także dla nich. Zapytajcie zatem właścicieli sali weselnej o możliwość organizacji kącika zabaw na sali lub o dostęp do placu zabaw w ogrodzie. Warto postarać się wówczas o animatora, który wypełni maluchom czas i pozwoli zarówno Młodej Parze, jak i rodzicom spędzić czas bez zamartwiania się o dzieci. Jeśli decydujecie się na salę z ogrodem, zorientujcie się, czy jest w nim plac zabaw.

 

Szukacie sali weselnej? Okolice Warszawy, a dokładniej hotel Perła Leśna w Nadarzynie, to idealne miejsce aby zorganizować tutaj najważniejszy dzień w Waszym życiu. Zapoznajcie się z ofertą i zarezerwujcie termin!

Adres: ul. Leśna 105-830 Nadarzyn
WWW: https://www.perlalesna.pl/
E-mail: recepcja@perlalesna.pl
Telefon: +48 22 729 86 23

 

Kategoria: Sale Weselne
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne