• Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Rozwód – przykra konieczność

Kiedy nadchodzi ten moment kiedy dwoje ludzi nie potrafią już więcej znaleźć drogi porozumienia do siebie pozostaje decyzja o rozstaniu. Pal licho kiedy chodzi tu o nieformalny związek i wystarczy tylko zabrać rzeczy ze wspólnego mieszkania. Gorzej jeśli jesteśmy małżeństwem i musimy przejść przez całą procedurę rozwodu. Prawnicy mimo wszystko uważają, że od strony prawnej rozwód to jedna z najprostszych spraw. Oczywiście bywają bardziej skomplikowane okoliczności, które utrudniają rozstanie jednak z zasady procesy te przebiegają szybko i sprawnie.

rozwódJak rozejść się z klasą?

Każdy rozwód musi być przeprowadzony przed odpowiednimi organami a w Polsce są to sądy. Możemy rozstać się z i bez orzekania o winie. Każde z tym rozwiązań ma swoje plusy i minusy jednak w pierwszym wypadku jedna ze stron traci a druga zyskuje. Co zyskuje i co traci? Oczywiście pieniądze. Niestety ale także w małżeństwie wiele kręci się wokół pieniędzy. Kiedy przyjdzie nam podjąć tą trudną decyzję i nie możemy się porozumieć przeczytajmy kilka poniższych rad. Pomogą one poradzić sobie z całą sytuacją i spowodować, że nie będziemy stratni.

  1. Znajdź dobrego prawnika – on poprowadzi nas przez zawiłości prawa i doradzi odpowiednie rozwiązanie;
  2. idź na kompromis – zawsze lepiej rozstać się w zgodzie oraz porozumieniu. Ma to też swoje uzasadnienie ekonomiczne.
  3. nie bój się sądów – one nie gryzą mają tylko na celu ostatecznie zakończyć małżeństwo;
  4. korzystaj z doświadczeń innych – rozwodów było już setki tysięcy więc posłuchajmy ludzi, którzy już przez to przechodzili.

Wszystkie rady zostały zebrane przez kancelaria prawna NKR działająca na terenie Śląska.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne