• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
 • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
 • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
 • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
 • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Śluby na Seszelach, Bali czy Mauritiusie cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Wbrew pozorom, organizacja tego wyjątkowego wydarzenia nie jest trudna i kosztowna a dzięki atrakcyjnym ofertom biur podróży, może być dużo łatwiejsza i tańsza, niż w przypadku tradycyjnego, hucznego wesela w Polsce. Aby najważniejszy dzień w życiu zakochanych stał się jednocześnie ich najpiękniejszym wspomnieniem, warto przemyśleć wszystkie kroki, które należy podjąć, by zorganizować wymarzoną ceremonię ślubną za granicą.

Ślub w egzotycznym kraju tańszy, niż wesele w Polsce

Organizacja ślubu za granicą w gronie najbliższych członków rodziny i przyjaciół może być dużo tańsza od tradycyjnego polskiego wesela na 100-150 osób. Najważniejsze jest wspólne ustalenie terminu ceremonii. Konsultanci ślubni zalecają, aby zrobić to najlepiej z 4-5 miesięcznym wyprzedzeniem.

Kolejnym, bardzo istotnym krokiem jest załatwienie wszelkich kwestii organizacyjnych i formalnych, takich jak przygotowanie niezbędnych dokumentów, obrączek, zaproszeń oraz listy gości.

Niezbędne formalności

W przypadku gdy przyszli małżonkowie posiadają obywatelstwo polskie, wszystkie kwestie, związane z organizacją ślubu za granicą (również datę uroczystości) należy załatwić w konsulacie.

W zależności od wybranego miejsca zaślubin, należy również zapoznać się z listą dokumentów, niezbędnych do zawarcia związku małżeńskiego. Zazwyczaj, narzeczeni powinni odpowiednio wcześnie złożyć takie dokumenty, jak między innymi:

 • kopie aktu urodzenia, przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język urzędowy kraju, w którym planowana jest uroczystość;
 • kserokopie paszportu;
 • dokument z Urzędu Stanu Cywilnego, potwierdzający brak przeciwwskazań prawnych do zawarcia związku małżeńskiego;
 • dokumentacja, dotycząca rozwodu lub owdowienia (w przypadku osób, które planują ponowne zawarcie związku małżeńskiego).

Ślub za granicą – o czym nie można zapomnieć?

Po ustaleniu miejsca, w którym odbędzie się ślub i załatwieniu wszelkich formalności, związanych z niezbędnymi dokumentami, zakochani powinni zapoznać się z cenami biletów i ofertami biur podróży, które mogą przejąć zdecydowaną większość obowiązków, związanych z organizacją tego wyjątkowego wydarzenia.

We wszystkim pomóc mogą biura podróży, które specjalizują się w ślubach za granicą w egzotycznych miejscach: http://www.um24.pl/strona/slub-za-granica. Biuro zadba o każdy organizacyjny szczegół na miejscu oraz udzieli informacji jakie formalności należy spełnić w Polsce, by uzyskać zgodę na ślub za granicą. W ten sposób nie trzeba martwić się, że czegoś zapomnimy, tylko cieszyć się wyjątkowym dniem w bajecznej okolicy, na przykład na Hawajach,  Mauritius, Sri Lance czy na Bali.

Pomoc biur podróży w zaplanowaniu i realizacji ceremonii, często opiera się m.in. na:

 • wysyłce dokumentów i organizacji kwestii urzędowych na miejscu,
 • ustaleniu lokalizacji zaślubin,
 • organizacji wystroju,
 • wybraniu fotografa, kamerzysty i fryzjera,
 • wybraniu koordynatora uroczystości,
 • wybraniu tłumacza.

 

Przyszli małżonkowie unikną niemiłych niespodzianek na miejscu zaślubin, jeśli odpowiednio wcześnie dowiedzą się, jaka waluta obowiązuje w danym kraju oraz jakie są przybliżone ceny poszczególnych usług i towarów.

Niezwykle ważnym aspektem, związanym z organizacją ślubu za granicą jest także zaproszenie gości, którzy odpowiednio wcześnie powinni zarezerwować sobie urlop i przygotować się do podróży. Przyszli małżonkowie muszą pamiętać również o tym, że warto ubezpieczyć zarówno siebie, jak i swoich gości na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku ślubu w egzotycznym kraju, koniecznie przed wyjazdem należy zaszczepić się przeciw chorobom. Informacje na temat szczepień, zdobyć można między innymi w wojewódzkich stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, pośpiechu i niemiłych niespodzianek, warto stawić się w wybranym miejscu już 2-3 dni przed planowanym terminem ślubu.

Kategoria: Organizacja Wesela
Słowa Kluczowe:

Comments are closed.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

 • Fotografia Ślubna
 • Wideofilmowanie
 • Moda Ślubna
 • Sale Weselne