• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Gdy mówimy o przygotowaniach do małżeństwa zwykle mamy na myśli ślub i wesele. Do nich przygotowujemy się bardzo dokładnie, wiele tygodni i miesięcy, wydając ogromne sumy pieniędzy. Przecież zależy nam na tym by ten dzień był wyjątkowy i by całą jego oprawa była piękna i zachwyciła wszystkich gości i nas samych. Jednak po ślubie często okazuje się, że zmarnowaliśmy wiele energii w przygotowanie i zorganizowanie jednego, maksymalnie dwóch (poprawiny) dni z życia. A co z jego resztą?

Wskaźniki ilości rozwodów od lat niepokojąco wzrastają. Obecnie ilość rozwodów wynosi ponad 66 tysięcy rocznie, co daje wynik na poziomie niemal 40% nowo zawieranych małżeństw. Wyniki te są na tyle niepokojące że zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, których celem jest wspieranie małżeństw i odwodzenie małżonków od rozwodu.

książki chrześcijańskieJednak czy droga od ślubu do rozwodu jest daleka? To zależy od przygotowania małżonków razem i każdego z osobna do życia w związku. Jeżeli zależy nam na trwałym związku i lubimy myśleć perspektywicznie, a nie tylko krótkoterminowo o ślubie i weselu to warto już przed ślubem zadać sobie pytanie: jak przygotować się do małżeństwa?

Obecnie ludzie wyznają różne zasady i wierzą w różne rzeczy, jednak jak pokazują badania bez względu na to możemy mieć dobrą relację małżeńską, ponieważ zasady zdrowego funkcjonowania w związku nie są powiązane tylko z silną wiarą. Jak zatem dowiedzieć się o funkcjonowaniu zdrowego małżeństwa? Najlepiej jest sięgnąć po wiedzę zawartą w książkach i różnego rodzaju poradnikach małżeńskich. Książki chrześcijańskie chętnie omawiają ten temat, z uwagi na jego aktualność i duże znaczenie społeczne. Aby zatem mieć udane małżeństwo warto jest zastanowić się nad różnicami między płciami, nad różnicą między przyszłymi małżonkami i wyuczenie się odpowiednich reakcji na stres i zagrożenie. Książki chrześcijańskie tak chętnie traktują o temacie małżeństwa i jego poszczególnych aspektach ze względu na to, że u podstaw wartości chrześcijańskich leży wiara w nierozerwalność małżeństwa. Skoro tak jest warto zainwestować czas i wysiłek by przeczytać taką książkę chrześcijańską i dowiedzieć się z niej ciekawych spostrzeżeń na temat życia małżeńskiego od osób, które doświadczyły różnego rodzaju problemów, ale udało im się je pokonać i wyjść zwycięsko z trudnych sytuacji, w których się znalazły.

Nie ma jednej recepty na udane małżeństwo, ale warto przed jego zawarciem uświadomić sobie, że jest ono zobowiązaniem na całe życie. Dlatego przed ślubem zastanówmy się czy na pewno wytrzymamy przy boku jego czy jej przez całe życie?

Kategoria: Przed Ślubem
Słowa Kluczowe:

Comments are closed.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne