• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Trendy obowiązujące w stylizacji paznokci metodą hybrydową szybko się zmieniają, jednak najbardziej efektowne techniki cieszą się stale tak samo wysokim zainteresowaniem. Jednym z ostatnich najgorętszych trendów w manicure, który jest chętnie stosowany przez miliony kobiet to tzw. efekt kociego oka. Cieszy się on wzrostem zainteresowania przede wszystkim jesienią, kiedy to częściej stosujemy ciemne lakiery na których efekt ten wygląda najbardziej efektownie. Co więcej kocie oko na paznokciach możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu wykorzystując odpowiednie lakiery oraz akcesoria. Jak to zrobić?

Jak zrobić kocie oko na paznokciach?

Chcąc wykonać efekt kociego oka nie potrzebujemy wielu umiejętności, akcesoriów ani znajomości skomplikowanych technik. Od standardowego manicure hybrydowego odróżnia go tylko jeden etap.  Podczas wykonywania manicure na przygotowaną płytkę paznokcia, która jest pomalowana bazą oraz została utwardzona nakładamy pierwszą warstwę lakieru Cat Eye.  Koniecznie należy zastosować lakier zaprojektowany właśnie do osiągnięcia ów efektu. W przeciwnym razie ozdoba nie wyjdzie. Po nałożeniu lakieru Cat Eye, przed zastosowaniem lampy należy na kilka sekund przystawić do paznokcia magnes. Obecnie można zakupić wygodne magnesy w formie pałeczki czy długopisu, które ułatwiają osiągniecie pożądanego efektu. Uważajmy aby magnesem nie dotknąć nieutwardzonego lakieru – najlepiej trzymać go trzymać na około 3 mm od płytki, tak aby pole magnetyczne oddziaływało na opiłki metalu znajdujące się w nałożonym produkcie.

W zależności od manewrowania magnesem możemy uzyskać odmienne efekty. Aby uzyskać efekt smugi tworzącej efekt kociego oka koniecznie należy trzymać magnes w jednym miejscu, nieruchomo. W momencie gdy poruszymy magnesem opiłki rozproszą się i przywrócenie poprzedniego stanu może być wyjątkowo trudne a nawet niemożliwe. W momencie gdy zaobserwujemy, że na paznokciu powstał efekt jaki chcieliśmy uzyskać utwardźmy całość w lampie. Kolejnym etapem jest już tylko nałożenie warstwy topu. Pamiętajmy aby każda nakładana przez nas warstwa zarówno baza, lakier i top była równomierna i dokładnie pokrywała całą powierzchnię paznokcia. W przeciwnym razie zmniejszymy trwałość lakieru oraz sprawimy, że efekt końcowy możliwe że będzie znacznie mniej estetyczny.

Istnieje wiele różnych technik przykładania magnesu do płytki możemy wykorzystać go trzymając go pionowo, poziomo lub pod skosem. Warto zwłaszcza przy pierwszych próbach stosowania lakieru Cat Eye spróbować różnorodnych technik. Dzięki temu łatwiej nam będzie zaobserwować i zrozumieć jak działają drobinki i jak się układają w zależności od ruchów magnesu. Jeśli podczas manewrowania magnesem niechcący dotkniemy lakieru warto całkowicie zmyć go stosując cleaner i nałożyć warstwę jeszcze raz.

Niezbędnik do wykonania Cat Eye

 Aby uzyskać zamierzony efekt koniecznie należy zastosować profesjonalne produkty. W przeciwnym razie uzyskanie oszałamiającego efektu będzie bardzo trudne o ile wręcz niemożliwe. Lakier powinien być konsystencji średni gęstej. Lakiery przeznaczone do wykonania efektu kociego oka posiadają w swoim składzie drobinki z metalu, które aktywnie reagują na działanie magnesu. Dostępne są różnorodne kolory lakierów, jednak najchętniej wykorzystuje się ciemne barwy. To właśnie na nich ów efekt wygląda najlepiej i jest najbardziej wyrazisty.
Aby uzyskać długotrwały połysk bez zarysowań najlepiej wykorzystać nabłyszczacz Top Gel Non Wipe lub Top Gel. Dzięki temu uzyskamy maksymalne utwardzenie i zabezpieczenie efektu, który udało nam się osiągnąć.

Efekt kociego oka uzyskujemy dzięki przyciąganiu magnesem drobin, które są rozproszone w produkcie. W tym celu możemy najlepiej skorzystać z profesjonalnie zaprojektowanych magnesów, które ułatwią kierowanie drobinkami. Najczęściej wykorzystuje się magnesy zawarte w długopisie lub łopatce. Dzięki nim z łatwością można uzyskać efekt kociego oka na paznokciach. Magnes w formie pałeczki jest delikatniejszy, dlatego przy jego pomocy możemy z łatwością wykonywać bardziej skomplikowane, złożone wzory na paznokciach. Stosując odpowiedni techniki możemy stworzyć lekkie linie oraz zdobienia. Mała powierzchnia magnesu jest znacznie bardziej funkcjonalna niż duża. Ponadto przyciąganie nie powinno być zbyt intensywne. Aby móc cieszyć się wyjątkową ozdobą warto zainwestować w profesjonalne produkty, które zapewnią powodzenie podczas tworzenia ozdób.

Kategoria: Wygląd
Słowa Kluczowe:

Comments are closed.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne