• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Zdjęcia pamiątkowe ze ślubu wyglądają zupełnie inaczej, niż jeszcze choćby 10 lat temu, kiedy sesja plenerowa była prawdziwym “wymysłem”. Czasy wymykania się na godzinę lub dwie z wesela po to, by wykonać zdjęcia na kiczowatych tłach, są już na szczęście reliktem przeszłości. Co zyskujemy, decydując się na modny dziś plener ślubny? Czy lepiej jest zrobić go w dniu ślubu, czy też kilka dni po uroczystości?

Czym tak właściwie jest plener ślubny?

Jest on wspaniałym pomysłem na uwiecznienie tego wyjątkowego dnia, jakim jest ślub. Daje on szerokie możliwości wykonania zdjęć w najróżniejszych lokalizacjach – na łące, na górskim szlaku, nad morzem… niemal wszędzie. Zdjęcia wykonywane podczas pleneru mają być jak najbardziej spontaniczne, odzwierciedlać uczucia nowożeńców. Nie ma tu miejsca na sztuczne tła i oklepane pomysły. Tu stawiamy na kreatywność!

Plener ślubny w dniu wesela – zalety i wady

Dzień zaślubin to wyjątkowy czas, dzień, który z założenia jest tylko jedyny taki w życiu. Wykonanie sesji właśnie w tym niezwykłym czasie może najlepiej uchwycić wszystkie odczuwane wówczas emocje. Plener ślubny w tym samym dniu, co zaślubiny ma pewne szanse się udać, jeśli miejsce, w którym ma się on odbyć, jest w pobliżu kościoła lub sali weselnej, co skraca czas dojazdu. Niestety, ten wariant ma więcej minusów niż plusów.

W dniu ślubu Para Młoda jest zestresowana, trwają ostatnie przygotowania, w perspektywie jest błogosławieństwo, msza święta i pierwszy taniec. Jeśli dodamy do tego sesję zdjęciową wykonywaną przed samą mszą, kiedy Para Młoda i fotograf zostaną zauważeni przez gości, wówczas można zapomnieć o niepowtarzalnym, romantycznym klimacie.

Fotograf ślubny Kraków

W plenerze ślubnym ważny jest czas i odpowiednie oświetlenie. W dniu ślubu trudniej jest o czas, w którym można te najlepsze światło wykorzystać jak najlepiej i bez pośpiechu. Dlatego też większość Par Młodych decyduje się na sesję ślubną po ślubie.

Plener ślubny kilka dni po uroczystości

Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, choćby dlatego, że można go wpleść w podróż poślubną, a wówczas możliwości wykonania ujęć w pięknych miejscach ulegają znacznemu rozszerzeniu! Nawet jeśli na plener wybierzemy miejsce w swoich okolicach, zyskuje się nieco więcej czasu na dojazd i ogólne przygotowanie. Najlepsze pory dnia to ranek i wieczór, kiedy to najlepiej wychodzą romantyczne kadry na tle wschodzącego lub zachodzącego słońca. Najlepsze godziny na fotografie, zwłaszcza latem, rozpoczynają się po godzinie szesnastej i trwają aż do godziny po zachodzie słońca. Wówczas słońce nie jest aż tak ostre i męczące, a trzeba przyznać, że długie godziny na słońcu w sukni ślubnej i garniturze niekorzystnie odbiłyby się na stanie nowożeńców, co byłoby widoczne na zdjęciach.

Kiedy najlepiej zorganizować plener ślubny, wykonywany w innym dniu niż ślub? Najlepiej jest zrobić go jak najszybciej, kiedy odczuwane emocje wciąż są bardzo świeże, co przełoży się na lepszą jakość zdjęć. Jednak, biorąc pod uwagę bardziej przyziemne aspekty, ubrania ślubne na pewno będą potrzebowały oczyszczenia, a Młodzi odpoczynku. Dlatego też plener powinien odbyć się do kilku dni po ślubie.

Poszukujecie dobrego fotografa ślubnego z Krakowa? Koniecznie zajrzyjcie na stronę moment.com.pl i zapoznajcie się z bogatym portfolio pięknych zdjęć ślubnych autorstwa Grzegorza Płaczka.

Kategoria: Fotografia Ślubna
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne