• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
 • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
 • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
 • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
 • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Dobrze wybrany plener ślubny powinien doskonale odzwierciedlać nie tylko charakter samego ślubu, ale i pary młodej, dla której przygotowany reportaż będzie pamiątką na całe życie. Plener nie może być przypadkową lokalizacją, która pozwala na wykonywanie zdjęć ślubnych, podobnie jak zdjęcia nie powinny być wykonywane ręką fotografa-amatora, który nie potrafi wykorzystać potencjału danej lokalizacji. W ramach zbliżającego się sezonu ślubnego postanowiliśmy sprawdzić: czym powinien wyróżniać się dobry plener ślubny?

 1. Plener dopasowany do charakteru ślubu

Zdjęcia z pleneru powinny zostać naturalnie wplecione w reportaż ślubny, a więc zgrywać się ze zdjęciami wykonanymi w trakcie przygotowań oraz samej ceremonii zaślubin. Warto postarać się więc, by plener ślubny był dopasowany do charakteru samej uroczystości i spójnie łączył się z jego ogólną atmosferą. Przykładowo, jeśli ślub odbywa się w zabytkowym kościele w centrum miasta, a wesele w elegancko przystrojonym pałacyku lub sali weselnej, plener na plaży czy wśród natury będzie wyglądał całkowicie nie na miejscu. W takim wypadku lepiej postawić na ciekawą scenerię miejską – Praga, Wenecja czy nawet Kraków lub Warszawa sprawdzą się tu znacznie lepiej. Fotografie ślubne w Warszawie w plenerze cieszą się coraz większą popularnością wśród par.

 1. Dobre oświetlenie to podstawa

Każdy sprawny fotograf powinien poradzić sobie z oświetleniem wewnątrz pomieszczeń – podczas ślubu przyjdzie mu robić zdjęcia nie tylko w kościele, ale i w sali weselnej. W przypadku plenerów warto zwrócić jednak uwagę na jego sugestie i wybrać miejsca dobrze oświetlone, w których znalezienie właściwego ujęcia nie sprawi większego problemu. W przypadku plenerów często nawet mała zmiana kąta może zmienić całkowicie wygląd scenerii, dlatego przy zdjęciach na łonie natury warto zdać się na doświadczenie i pomysły fotografa.

 1. Prywatność w plenerze ślubnym

Zdjęcia wykonywane w plenerze nie należą do najłatwiejszych, szczególnie gdy za scenerię ma posłużyć miejska architektura. Choć zwykle można poprosić przechodniów o chwilowe odsunięcie się na bok oraz popracować nad usunięciem niedoskonałości zdjęcia w programie edytorskim, zdecydowanie łatwiej pracować przy odrobinie prywatności. Wiele par decyduje się na wynajem przestrzeni na potrzeby zdjęć plenerowych. Zamki, skanseny, a często nawet bardziej rozpoznawalne miejsca publiczne umożliwiają chwilowe wyłączenie budynku z użytku na potrzeby sesji zdjęciowej, pobierając za to oczywiście odpowiednią opłatę. Jeśli nie planujecie jednak sesji w lesie czy plaży, warto zainteresować się tego typu opcją – zdjęcia będą mniej stresujące, gdy dookoła nie zbierze się tłum gapiów.

 1. Zdjęcia pozowane czy z zaskoczenia?

Wiele plenerów ślubnych wygląda na dość wymuszone, sztucznie pozowane zdjęcia nie opowiadające sobą zbyt wiele historii, choć wina nie leży tu zwykle po stronie pary a samego fotografa. Już podczas wybierania osoby, która zajmie się komponowaniem waszego reportażu ślubnego warto sprawdzić, czy z pewnością macie jedną wizję odnośnie zarówno samej fotografii weselnej, jak i pleneru ślubnego. Wszystkie zdjęcia powinny łączyć się w jedną całość i opowiadać sobą piękną historię miłości, dlatego wiele najlepszych zdjęć powstaje często z zaskoczenia, gdy para stara się bez większego wysiłku cieszyć własnym szczęściem i nowo obraną ścieżką życia. Dobry fotograf będzie potrafił ująć na zdjęciu intymność i emocje i to właśnie one stanowią najważniejsze elementy dobrego pleneru ślubnego.  Cudowne scenerie czy opisana wyżej prywatność na nic się nie zdają, jeśli komunikacja pomiędzy fotografem a parą nie będzie najlepsza. W końcu nie każdy jest profesjonalnym modelem potrafiącym na zawołanie zagrać uczucie! Swoboda to klucz do sukcesu w każdej fotografii, jednak na plenerze ślubnym widać ją najlepiej.

Kategoria: Fotografia Ślubna
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

 • Fotografia Ślubna
 • Wideofilmowanie
 • Moda Ślubna
 • Sale Weselne