• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
 • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
 • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
 • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
 • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Planowanie ślubu i wesela wymaga co najmniej kilku miesięcy przygotowań i obejmuje również wynajęcie fotografa. Jeśli zależy Wam na profesjonalnym uchwyceniu najważniejszych dla Was momentów, na pewno nie zrezygnujecie z usług fachowca. Oprócz jednak samego znalezienia fotografa ślubnego kluczowe jest ustalenie z nim najważniejszych kwestii. W ferworze przygotowań Młodej Parze może się przydać wyjątkowo praktyczna ściągawka z gotowymi pytaniami, jaką można znaleźć niemal na każdej stronie poświęconej organizowaniu ślubu. A poniżej, dla ułatwienia, opis kilku najważniejszych kwestii, które należy omówić koniecznie.

Ustalenia z fotografem – najważniejsze kwestie

Wydaje się to oczywiste, lecz często w najprostszych zagadnieniach dochodzi do największych pomyłek. Przed spotkaniem z fotografem zastanówcie się, co dokładnie chcecie zawrzeć w umowie i wypełnijcie jej wzór. Przygotowanie takiego wzoru przed spotkaniem może być dla was swoistym planem, który pomoże Wam prawidłowo wypełnić finalną umowę i nie podać np. niewłaściwej nazwy sali weselnej lub uniknąć błędu przy wpisywaniu nazwy miejscowości.

Koniecznie zapytajcie o sprzęt, jakiego używa, a zwłaszcza o to, czy zabiera ze sobą zapasowy w razie awarii. Warto uwzględnić również to, kto zastąpi wynajętą przez was osobę w razie jej nagłej niedyspozycji. Ustalcie wysokość zaliczki przed podpisaniem umowy, by nie uległa ona nagłej zmianie.

W umowie powinien znaleźć się zapis o określonej stawce za dodatkowe godziny pracy oraz dokładne określenie momentów, jakie chcecie upamiętnić najbardziej.

Oprócz tego, że fotograf powinien mieć dobre portfolio, które może Wam na życzenie pokazać, powinien również dobrze znać miejsce, w którym wykona dane zlecenie. Co więcej, warto zapytać także o polecane miejsce na plenerową sesję ślubną. Jeśli się na nią zdecydujecie, koniecznie zawrzyjcie w umowie zapis o tym, co zrobicie w razie złej pogody (odwołanie sesji, czy też przełożenie). Upewnijcie się, czy zmiana terminu sesji plenerowej nie wpłynie na wzrost ceny za cały pakiet usług.

Zerknijcie też na dostępną w Internecie gotową listę pytań. Poniżej pytania przykładowe:

   • Czy możemy realizować własne pomysły na zdjęcia?
   • Czy posiadasz zezwolenie na wykonywanie dokumentacji w kościele?
   • Ile zdjęć otrzymamy, gdy zdecydujemy się na wybrany pakiet usług?
   • Czy oferowane pakiety podlegają negocjacji?
   • Jakie są godziny pracy w dniu ślubu?

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Koniecznie zróbcie listę tych momentów, które mają być dokumentowane. Czy przygotowania Panny Młodej u fryzjerki i manikiurzystki mają być upamiętnione, czy fotograf ma towarzyszyć Pannie Młodej również w przygotowaniach w domu? Czy na weselu pojawia się jakieś szczególne atrakcje, np. mini koncert? Czy zależy Wam na szczególnym uwiecznieniu kogoś z bliskich Wam osób? Zapytajcie również fotografa o to, czy doliczy Wam koszty dojazdu na miejsce oraz o to, przez ile czasu będziecie oczekiwać na swoje pamiątkowe zdjęcia lub filmy. Jeśli myślicie o nowoczesnym reportażu ślubnym, również zapytajcie, czy oferuje takie usługi.

Fotograf na ślub

Dobry fotograf ślubny – gdzie go znaleźć?

Jeśli szukacie dobrego fotografa na ślub w Krakowie, to koniecznie zajrzyjcie na stronę Grzegorza Płaczka. Możecie liczyć na obsługę z wyjątkową dbałością o każdy detal oraz bogatą ofertę, wśród której na pewno czekają pomysły idealne właśnie dla Was. Zapoznajcie się z portfolio, a zyskacie pewność, że znaleźliście właśnie fotografa idealnego!

Kategoria: Fotografia Ślubna
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

 • Fotografia Ślubna
 • Wideofilmowanie
 • Moda Ślubna
 • Sale Weselne