• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Wybór dobrego fotografa ślubnego nie powinno być dziełem przypadku. To od niego zależy, czy zdjęcia z Waszego ślubu będą rzeczywiście wyjątkową pamiątką, czy jedynie kosztowną niedoróbką.

Dlatego też, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze fotografa na ślub, warto dowiedzieć się, jakie powinien mieć cechy. Jak zatem poznać, że mamy do czynienia z profesjonalistą?

Po czym poznajemy dobrego fotografa ślubnego?

Ma dobry kontakt z klientami

Dobry fotograf ślubny nie ma problemów w porozumiewaniu się ze swoimi klientami. Ma on wizję, którą potrafi ciekawie przedstawić, jest w stanie zaciekawić Parę Młodą swoimi pomysłami, przekonując ich tym samym do nawiązania współpracy, lecz nigdy nie narzuca swoich idei. Przy tym jest w stanie kulturalnie porozumiewać się z gośćmi weselnymi.

fotografia ślubna

Dokładnie przygotowuje się do zlecenia

Etapem, którego absolutnie nie można pominąć, przy nawiązywaniu współpracy z fotografem, jest rozmowa, na której klienci przedstawiają swoje oczekiwania. Fotograf w jej trakcie zadaje wiele pytań, by potem móc na tej podstawie opracować jak najlepszą koncepcję.

Istnieje oczywiście także lista gotowych pytań, jakie warto zadawać fotografom ślubnym przed podpisaniem umowy. Profesjonalistę poznamy m.in. po tym, że nie będzie uchylał się od odpowiedzi, a wszystkie niejasne kwestie wyjaśnia rzeczowo i zwięźle.

Współpraca z nim nie jest utrudniona

Od dawna wiemy już, że do najlepszych specjalistów ustawiają się najdłuższe kolejki. Jest tak dlatego, że profesjonaliści w swoim fachu nigdy nie przyjmują naraz większej ilości zleceń, niż są w stanie wykonać. Dobry fotograf wie, że klienci nie mogą mieć utrudnionego kontaktu z nim, dlatego, że wpłynie to na niższą jakość zlecenia, osłabienie opinii w internecie, a nawet będzie niosło za sobą ryzyko rozwiązania współpracy.

Jego doświadczenie można łatwo zweryfikować

Jeśli fotograf, z którym mamy do czynienia rzeczywiście jest jednym z najlepszych, to na pewno ma już duże portfolio, którym może się pochwalić. W obecnych czasach nie jest już nawet konieczne spotkanie z fotografem, by móc ocenić jego artystyczny dorobek.

Fotografowie zamieszczają swoje prace na własnych stronach internetowych, dzięki czemu możemy je podziwiać nawet bez wychodzenia z domu, np. na stronie  moment.com.pl, gdzie swoje dzieła przedstawia fotograf Grzegorz “Moment” Płaczek. Wyjątkowe zdjęcia ślubne to nie wystudiowane pozy, lecz umiejętność uchwycenia ulotnego momentu, który już nie powróci. Zadaniem fotografa jest uwiecznianie właśnie takich chwil.

ślubna fotografia

Jest wyposażony w wysokiej jakości, sprawny sprzęt

Mistrza w swoim fachu poznamy również po sprzęcie, dlatego też warto o niego zapytać. Pytamy np., czy ma ze sobą własne oświetlenie, czy jest przygotowany na ewentualne awarie, w jakiej formie otrzymujemy zdjęcia, jak często sprawdza stan techniczny wykorzystywanych urządzeń. W końcu nikt nie chciałby się nagle dowiedzieć, że fotograf nie jest w stanie uwiecznić wesela lub że wykonane zdjęcia przepadły…

Ma dobre opinie w sieci

Trudno jest co prawda znaleźć jakąkolwiek firmę lub osobę świadczącą usługi, z których absolutnie wszyscy byliby zadowoleni, zatem negatywne lub neutralne opinie będą pojawiać się zawsze. Warto zatem szukać tam, gdzie jest ich najmniej. Te pozytywne też co prawda nie zawsze są prawdziwe, lecz dlatego właśnie warto sprawdzić przynajmniej kilka źródeł.

Odwiedźmy profile w mediach społecznościowych, prześledźmy opinie z Google, a jeśli mamy taką możliwość, popytajmy wśród rodziny i znajomych na temat fotografa, którego chcecie wybrać.

Jak widać, istnieje mnóstwo obszarów, na których możemy łatwo przekonać się, czy fotograf, z którym chcemy nawiązać współpracę, jest rzeczywiście tym, z którym warto rozmawiać. Nie zostawiajmy wyboru fotografa przypadkowi, warto zapoznać się z ofertą fotografa ślubnego z Warszawy. W końcu zdjęcia ze ślubu i wesela to jedna z najważniejszych pamiątek.

Kategoria: Fotografia Ślubna
Słowa Kluczowe:

Skomentuj


O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne