• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Prawie każda para w pewnym momencie podejmuje decyzję o wspólnym życiu. Od chwili zaręczyn wszystko staje na głowie, ponieważ najważniejsze stają się wszelkie przygotowania – ustalenie daty, wybranie sali, zespołu weselnego i tak dalej. Bieganiny nie ma końca.

Panna młoda dodatkowo szukać musi wymarzonej sukni ślubnej, dobrego fryzjera oraz makijażystki. Wszystko musi być idealne i załatwione na czas. Każdy wie, że najważniejsze jest to, co dzieje się przed ołtarzem, bo to tam młodzi przyrzekają sobie miłość i wierność do końca życia, jednak to na przygotowaniach weselnych najwięcej czasu i uwagi się poświęca.

Dlaczego?

Być może dlatego, że na mszę ślubną nie ma się większego wpływu. Każda wygląda tak samo, można jedynie dobrać odpowiednią oprawę muzyczną i wybrać pieśni, które chciałoby się usłyszeć podczas tego wydarzenia. Więcej ingerencji być nie może. Na weselu ma się więcej możliwości, bo tak naprawdę, to jak zabawa będzie wyglądać zależy od nowożeńców. No może jest to uproszczenie, dużo lepiej byłoby powiedzieć, że zarys zabawy, bo to samo wesele często toczy się własnym torem. Bardzo dużo zależy od zespołu weselnego oraz zebranych gości.

Gdy albo jedni, albo drudzy zawiodą cała impreza może być wyjątkowo nieciekawa. Na zaproszone osoby za bardzo wpływu nie ma się, to znaczy ma się jedynie w chwili wypisywania zaproszeń, bo to wówczas podejmuje się decyzję kogo zaprosić, a kogo wyłącznie zawiadomić. Cała reszta zależy już od zebranego towarzystwa.

Inaczej sprawa ma się w przypadku kapeli weselnej. To jak zabawa będzie wyglądać zależy od tego, jaki zespół zostanie wybrany do grania. Zazwyczaj muzyków nie wybiera się w ciemno. Albo czerpie się informacje od znajomych, albo szuka się wiadomości na temat interesujących zespołów w internecie, np. tu: http://www.trzyipol.pl/.

zespół na wesele ŚląskGdy grupa zostanie wybrana, można również umówić się na podpatrzenie jej na jakiejś zabawie, wtedy to najłatwiej ocenić umiejętności członków kapeli – nie tylko muzyczne, ale także zjednywania sobie grupy. Jak każdy bowiem wie, zespół weselny zajmuje się nie tylko oprawą muzyczną, ale również pełni rolę wodzireja. Zatem musi w nim znajdować się przynajmniej jedna osoba, która zintegruje towarzystwo i skutecznie zaczęci do wspólnej zabawy.

Wodzirej

Najgorszym co mogłoby się okazać, to sytuacja, w której byłoby koniecznym zatrudnienia kapeli weselnej wraz z osobnym wodzirejem. Podwójny i całkowicie zbędny wydatek, ponieważ wiele profesjonalnych grup muzycznych świetnie sobie radzi w reżyserowaniu całej imprezy. Idąc na obserwację wybranego zespołu na wesele warto zwrócić swoją uwagę na kontakt, jaki jest między gośćmi a grupą muzyczną obsługującą wesele. Jeśli widać wzajemne zrozumienie – można to śmiało policzyć za walor, jeśli natomiast nie widać komunikacji, to dobrze byłoby się raz jeszcze zastanowić, czy warto wydawać pieniądze na kogoś, kto zupełnie do ludzi nie trafia.

Dodatkowo warto przejrzeć listę utworów, którą zespół zwykł wykonywać. Im dłuższa lista, tym wartość kapeli zdecydowanie wzrasta. Wybierając zespół weselny warto zwracać na te rzeczy swoją uwagę, a będzie mniejsze ryzyko rozczarowania wybraną grupą.

Kategoria: Organizacja Wesela
Słowa Kluczowe:

Comments are closed.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne