• Mar : 12 : 2019 - Doskonały wygląd w dniu ślubu – Zadbaj o fryzurę i makijaż
  • Gru : 6 : 2018 - Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?
  • Lip : 27 : 2015 - Wymarzona fryzura na ślub
  • Mar : 23 : 2014 - Idealny makijaż ślubny
  • Mar : 16 : 2014 - Jak dobrać fryzurę ślubną?

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Chęć urodzenia zdrowego dziecka stwarza wiele sytuacji, w których przyszłe matki zastanawiają się nad tym, czy to co spożywają, może mieć negatywny wpływ na rozwój jeszcze nienarodzonego dziecka. Istnieje bardzo wiele poradników na tematy związane z odżywianiem w ciąży. Dzisiaj dotykamy bliżej tematyki miodu i pytamy czy można spożywać miód w ciąży?

Miód w ciąży

Czy można spożywać miód w ciąży?

Większość specjalistów uważa, że miód w ciąży jest zupełnie bezpieczny. Należy jednak zauważyć, że wskazują oni na spożywanie miodu pasteryzowanego, czyli miodu po procesie, który ograniczy w nim ilość drobnoustrojów botulinowych, a które mogłyby być szkodliwe – np. wydzielając toksyny w przewodzie pokarmowym niemowlaka (zagrożenie to dotyczy wyłącznie małych dzieci i niemowlaków). Nie dotyczy to natomiast kobiet w ciąży, gdyż są one uodpornione na tego typu drobnoustroje i nie stanowią one dla nich żadnego zagrożenia.

Jeśli czytając nasz artykuł w międzyczasie nabrałaś ochoty na miód – zapraszamy do sklepu prawdziwemiody.pl

Odpowiadając zatem na pytanie – czy można spożywać miód w ciąży? Zdecydowanie mówimy tak! Nie dość, że jest on zupełnie bezpieczny dla naszego dziecka w łonie, to może powodować poprawę samopoczucia niwelując efekty, które są wywoływane przez stany fizjologiczne świeżo upieczonych ciężarnych jakimi są nudności czy mdłości.

Kategoria: Podróże Poślubne
Słowa Kluczowe:

Comments are closed.

O Nas

Slubnyportal.net to kompendium wiedzy o organizacji ślubu oraz wesela. Pomagamy w podejmowaniu ważnych decyzji związanych zarówno z kluczowymi sprawami jak i szczegółami, które sprawiają że ten dzień stanie się wyjątkowy. Publikacje tu umieszczone dotyczą zarówno spraw formalnych jak i oprawy całej ceremonii. Chcemy aby nasi użytkownicy korzystali z doświadczeń innych i uniknęli błędów podczas planowania wesela. Ślub to w zamyśle jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka a dzięki stronie Slubnyportal.net ma on szansę być najpiękniejszym zarówno dla pary młodej jak i dla gości.Warto Sprawdzić

  • Fotografia Ślubna
  • Wideofilmowanie
  • Moda Ślubna
  • Sale Weselne